A feldarabolt almát a margarinnal, pici édesítővel félpuhára pároljuk. A pudingporhoz kis cukrot és kevés vízet (kb. 2 ek.) adunk, hozzáöntjük az almához és besűrítjük, majd a reszelt citromhéjat és fahéjat is hozzákeverjük. Ha langyosra hűlt az almás-pudingkrém, akkor óvatosan beleforgatjuk a két tojás felvert habját.
A hűtőből a tészta kétharmadát egy sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük kinyújtva (nálam 30x18cm), erre mehet az almás töltelék, majd a fagyasztóból kivett tésztát nagy lyukú reszelővel ráreszeljük. Előmelegített sütőben készre sütjük. Nálam kb. 35-40 perc volt a sütési idő 190 fokon, de az én sütőm kicsit lusta. Tálaláskor fahéjas porcukorral tálaljuk.